15 Temmuz’da başına kurşun isabet etti 6 yıl direndi… 18’lik Mehmet’in duygu dolu hikayesi

15 Temmuz darbe girişiminden sonra demokrasi nöbetine katılan ve orada yaralanan gazi Mehmet Alpaslan 24 yaşında hayatını kaybetti.

Gaziantep’te vatandaşların demokrasi nöbeti için toplandığı 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda nereden geldiği belirlenemeyen bir mermi sonucu gazi olan ve yatağa bağlı yaşayan Mehmet Alpaslan yatağa bağlı yaşamaya başladığında henüz 18 yaşındaydı.

16 Temmuz 2016’da başından yaralanan gazi Mehmet Alpaslan, o tarihten sonra yapılan tedavilerin ardından yaşamını yatağa bağlı olarak devam etmek zorunda kalmış ve yaklaşık 9 ay önce durumunun ağırlaşması üzerine hastaneye kaldırılmıştı.

Aylarca hastanede kalan ve ardından evine getirilen Alpaslan 18 yaşında bir tekstil işçisiydi…

Başına mermi isabet etmesi sonucu 6 yıldır yaşam mücadelesi veren gazi Mehmet Alpaslan dün yaşam mücadelesini kaybetti.

GAZİLİK HAKKI VERİLMİŞTİ

15 Temmuz demokrasi nöbetinde yaralandığı için kendisine 2018 yılında Gazilik hakkı verilmişti.

Yıllar önce çocuğunun sağlığı için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım beklediğini söyleyen anne Yeter Alpaslan oğlunun en büyük hayalinin Erdoğan ile görüşmek olduğunu da açıklamıştı.

6 YILLIK MÜCADELESİNİ KAYBETTİ

15 Temmuz gazisi Mehmet Alpaslan bugün öğle namazına müteakiben Gaziantep Asri Mezarlığındaki Şireci Camiinde kılınan cenaze namazından sonra Nizip Yeni Yazı Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Törene gazinin annesi Yeter Alpaslan, kardeşleri, Gaziantep Valisi Davut Gül, AKP Gaziantep milletvekilleri Ali Şahin ile Derya Bakbak, MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arıkan, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ile yakınları katıldı.
İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*