3 bin nüfuslu Avşa Adası’nda, 180 bin kişi tatil yapıyor

Balıkesir’in Marmara ilçesinde bağlı Avşa Adası’nın 3 bin 173 olan nüfusu, yaz döneminin gelmesiyle arttı. Adada, tatil yapan kişi sayısı 180 bin olarak açıklandı.

Adada bulunun tüm oteller ve pansiyonlar dolunca açıkta kalan tatilciler, şezlonglarda ve parktaki bankalarda kalmaya başladı.

Marmara Adalar Belediye Lideri Süleyman Aksoy, yoğunluk nedeniyle arıtılan deniz suyunun yüzde 150 artırıldığını, günlük arıtılan su ölçüsünün 6 bin 500 ton olduğunu belirtti.

“Esnafımızın yüzü gülüyor”

DHA’nın haberine nazaran; Aksoy, son yılların en kalabalık dönemini geçirdiklerini de aktardı. Avşa, Marmara, Ekinlik adalarında bayram yoğunluğunu aratmayan bir kalabalık olduğuna değinen Aksoy, “Esnafımızın yüzü gülüyor. Avşa Adamızın nüfusu şu anda yaklaşık 180 bin civarında. Adalarımızda boş pansiyonumuz ya da otelimiz yok. Gelenler turistler, akşamları plajlarımızda, şezlongların üzerinde konaklıyor. Belediye olarak yapmış olduğumuz hizmetler, en üst düzeyde. 24 saat aslına nazaran çalışıyoruz. Adalarımızdaki en büyük sorun; su sorunu. Lakin Avşa Adası’ndaki denizden arıtma tesisimizle kesintiye uğramadan su muhtaçlığını karşılıyoruz.” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*