Adem Kılıçcı, yaralama davasında beraat etti

İstanbul Beşiktaş’ta yaklaşık 3 yıl evvel bir gece kulübünde müşteri olan polisin başında cam şişe kırdığı savıyla yargılanan, ortalarında Survivor All Star’ın başarılı yarışmacısı ulusal boksör Adem Kılıçcı’nın da bulunduğu 5 sanık hakkında karar çıktı.

Avukatlar, beraat istedi

İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanıklardan katılan olmadı.

Tarafları avukatları temsil etti.

Sanık avukatları, müvekkillerinin beraatini talep etti.

Adem Kılıçcı, kanıt yetersizliğinden beraat

Mahkeme, sanık Adem Kılıçcı hakkında atılı kabahati işlediği konusunda cezalandırılmasına kâfi, her türlü kuşkudan uzak kanıt bulunmadığından beraatine karar verdi.

Diğer sanıklar Metin Sinanoğlu, Fikri Can Saral ve Mehmet Aziz Saral hakkında ise “Silahla taammüden yaralama” kabahatinden dava açılmışsa da belgedeki uzman raporuna nazaran sanıkların silahtan sayılan cisim kullanmadıkları, münasebetiyle “Kasten yaralama” suçunun oluştuğu, tarafların bu bahiste uzlaşma sağladıkları belirtilerek haklarındaki davanın düşürülmesine karar verildi.

3 yıl 9 ay mahpus cezası

Sanık Burak Doğukan Seçgin ise meydana gelen olay sırasında şikayetçiye saldırarak kendisini öbür sanıklarla darbettiği, ayrıyeten yerden kaldırdığı silahtan sayılan masayı ve masadan aldığı bir şişeyi şikayetçi Murad C.’ye fırlattığı gerekçesiyle “Silahla taammüden yaralama” kabahatinden 3 yıl 9 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

İddianameden

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, Adem Kılıçcı’nın ve öteki sanıkların, gittikleri gece kulübünde bir polisi dövdükleri argümanıyla 1 yıldan 3’er yıla kadar mahpus cezası isteniyordu.

“Ben ortamı sakinleştirmeye çalıştım”

Duruşmada tabir veren Adem Kılıçcı, “Şikayetçi Murad C.yi tanımıyorum. Biz sanıklardan Fikri Saral’la tanışıyoruz, kendisinin kuzenine boks eğitimi veriyorum. Sporcuyum. İddianameyi görünce şaşırdım. Olay gecesi arbedenin olduğu yerde tesadüfen bulunuyordum. Hengame anında da başlangıcından sonuna kadar yoktum. Bir arbede olduğunu gördüm lakin kimseye mutlaka vurmadım. Ben ortamı sakinleştirmeye çalıştım. 20 yıl spor yaptım.

“Devletimin polisine, memuruna mutlaka vurmam”

Olimpiyat ve dünya şampiyonalarında ödül almış birisiyim. Birisine vuracak olsam elime şişe alıp vurmam. Tıpkı vakitte 2017 yılında öğretmenlik yaptım. Hakkımda palavra haberler yapıldı. Bu haberlerin akabinde hem ben hem de ailem çok üzüldü. Devletimin polisine, memuruna mutlaka vurmam. Ülkeme yararlı bir insan olduğumu düşünüyorum. Sadece tanınan bir insan olduğumdan ötürü beni suçladılar. Yalnızca olay yerinde olduğum için sanık durumuna düştüm.” demişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*