Ahmet Davutoğlu’ndan ‘CHP’ye oy katkısı yapamadınız’ eleştirilerine yanıt: Kılıçdaroğlu’nun aday olmasına katkımız oldu

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına giderek milletvekili ve cumhurbaşkanı seçimleri için oy kullandı. Cumhur İttifakı sandıktan büyük bir zaferle çıkarken, yüzde 49,52 oy alan Recep Tayyip Erdoğan en yakın rakibi Kemal Kılıçdaroğlu’na 2 milyon 600 binden fazla fark attı. Hiçbir aday yüzde 50 + 1 oy şartını geçemeyince seçimler 28 Mayıs’taki ikinci tur kaldı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, seçimlerin ilk turunda Millet İttifakı ve Kılıçdaroğlu’nun aldığı yenilgi üzerinden kendilerine yöneltilen eleştirilere yanıt verdi.

Ahmet Davutoğlu’ndan ‘CHP’ye oy katkısı yapamadınız’ eleştirilerine yanıt: Kılıçdaroğlu’nun aday olmasına katkımız oldu

CHP ile ortak liste yaparak girdikleri seçimde, oy katkısı yapamadığı eleştirilerine yanıt veren Davutoğlu, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olmasına katkılarının olduğunu söyledi.

Davutoğlu, TV 5 canlı yayınında yaptığı açıklamada,

“Bu meseleyi sadece milletvekili seçimi olarak görmeyin cumhurbaşkanlığı seçimi olarak görün. Muharrem İnce ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun aldığı oy farkını görün karşılaştırın.”

ifadelerini kullandı.

“Başarısızlığı bize yıkmak doğru bir üslup değil”

“Kılıçdaroğlu’nun aday olmasındaki katkımıza bakın.”

diyen Davutoğlu,

“Başarısızlık olduğunda birine bunu hamletmek başarılı olduğuna üstüne almak doğru bir üslup değil.

” diye konuştu.

CHP listelerinden 9 milletvekili aldılar

Gelecek Partisi, 14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri sonucunda Meclis’e toplamda 9 milletvekili göndermeye hak kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir