Anadolu’nun tepesinde harikulade yarış

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan MTB CUP Olimpik Dağ Bisikleti Yarışlarına Ay-yıldızlı atletler damgasını vurdu.

Önceki gün Atlama Kulelerinin bulunduğu Kiremitlik Zirvede ciğer açan bisikletçiler Palandöken’de nefes kesen yarış yaptılar.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Faaliyet Programında yer alan ve Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yapılan MTB CUP Olimpik Dağ Bisikleti Yarışlarına Türk atletleri damgasını vurdu. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Ejder 3200 tesislerinde yapılan Palandöken MTB CUP olimpik Dağ Bisikleti Yarışları’nda tepe Türk atletlerin oldu.

Genel klasmanda birinci Türkiye, ikinci Yunanistan ve üçüncü de İran oldu. Türkiye Bisiklet Federasyonu As Lideri Bahattin Akyön, “Olimpiyat için çok hoş puanlar aldık” dedi.

Türk pedalların zaferi

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan Erzurum Palandöken müsabakalarında, Türkiye, İran ve Yunanistan’dan 100’e yakın sportmen pedal çevirdi. Palandöken’in 2400 ve 2500 rakımında gerçekleşen bisiklet müsabakalarında atletler şiddetli parkurları geride bıraktı.

Toplam 4.1 kilometrelik parkuru seçkin erkekler 7, seçkin bayanlar 5 ve gençler 4 tıp atarak tamamladı. Yarışlar sonunda erkeklerde birincilikleri Türkiye elde ederken bayanlarda Yunanistan başarılı oldu. Genel klasmanda Türk sportmenler şampiyon olarak olimpiyat içir puan topladılar.

Palandöken MTB CUP’ta dereceye giren atletler şöyle:

Elit erkekler: 1. Emre Yavuz (Türkiye), 2. Dimitrios Antoniadis (Yunanistan), 3. Abdumlkadir Kelleci (Türkiye)

Elit bayanlar: 1. Alexandra Adam (Yunanistan) 2. Maira Eırın Karasoy (Yunanistan) 3. Pelin Altekin (Türkiye)

Genç erkekler: 1. Emre Yuca (Türkiye) 2. Serdar Kara (Türkiye), 3. Cuma Emirhan Bolat (Türkiye)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*