Ankara’da 14 yaşındaki cinsel istismar mağduru kız: Beni tehdit etti

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki okulda eğitim gören F.N.Ö. isimli kız çocuğu, geçen yıl halasına, okulda misyonlu din kültürü ve ahlak bilgisi ile hafızlık öğretmeni Münir Yükselmiş’in, kendisine cinsel istismarda bulunduğunu, kimseye söylememesi için tehdit ettiğini, tehditle bu aksiyonlarını devam ettirdiğini söyledi.

Anne ve babası farklı olan, babaannesiyle birlikte yaşayan F.N.Ö., halasına öğretmeninin cinsel içerikli iletilerini da gösterdi. Şikayet üzerine öğretmen hakkında soruşturma başlatıldı. Yazışmalar da savcılığa kanıt olarak sunuldu.

Tutuklu yargılanan öğretmenin 83 yıla kadar mahpusu isteniyor

Gözaltına alınan Yükselmiş, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, emekliye ayrıldı.

Savcılık soruşturmasının akabinde Münir Yükselmiş hakkında ‘Zincirleme halde öğretici tarafından çocuğun nitelikli cinsel istismarı’, ‘Zincirleme halde elektronik haberleşme araçlarının sağladığı kolaylıktan faydalanarak öğretici tarafından çocuğa karşı cinsel taciz’, ‘Zincirleme halde cinsel gayeyle çocuğu hürriyetinden mahrum kılma’, ‘Zincirleme formda konut dokunulmazlığını ihlal etme’ ve ‘Zincirleme formda tehdit’ suçlarından 83 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

“Evin kömürlüğünde 2 sefer cinsel istismarda bulundu”

Ankara 36’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Münir Yükselmiş, Ses ve İmajlı Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, taraf avukatları salonda hazır bulundu.

“Aileme söylememem için beni tehdit etti”

Mağdur F.N.Ö. ise uzman eşliğinde isimli müşahede odasında tabirini verdi. F.N.Ö., öğretmeninin kendisini 5’nci sınıftan 8’nci sınıfa kadar taciz ettiğini belirterek, “Pandemiyle birlikte ezberlerimi telefondan alıyordu. Ezberi aldıktan sonra bana cinsel içerikli şeyler söylüyordu. Daha sonra bana armağan cep telefonu, bilgisayar ve tablet aldı. Ezberimi almak ya da kitap getirmek için konuta geldiğinde beni taciz ediyordu. Konutumuzun kömürlüğünden farklı vakitlerde 2 defa bana karşı cinsel istismarda bulundu. Cinsel tacizlerini ve istismarlarını aileme söylememem için tehdit etti” dedi.

“Bana iftira atıldı”

Tutuklu sanık Münir Yükselmiş ise, “Ben mağdureye karşı cürüm isnat edilecek tek bir aksiyonda bulunmadım. Bilhassa mağdurenin babaannesi ve halasının makus muamelesini şikayet ettiğim için bana bu iftira atıldı. Ayrıyeten mağdure 3 sefer hafızlık imtihanına girip başarılı olamayınca da bu durumdan kurtulmak için bana iftira attı” dedi.

DHA’nın haberine nazaran, avukat beyanlarının akabinde kararını açıklayan mahkeme, sanığın tutukluluk durumunun devamına, mağdurun tabirlerinin doğruluğunun tespiti için isimli tıp kurumuna gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*