Bahçelievler’de dehşet anları: Çocuğun boğazına demir korkuluk saplandı

Bahçelievler’de pazartesi günü saat 16.30’da meydana gelen olayda teze nazaran, meskenlerinin karşısında arkadaşlarıyla oyun oynarken sitenin etrafındaki korkuluklardan atlamaya çalışan Ahmet D., bir anda istikrarını kaybetti.

Düşen Ahmet D.’nin boğazına demir çubuk saplandı. Etraftakiler çocuğu sabit tutarak grupların gelmesini bekledi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sıhhat ve polis takımları sevk edildi.

İKİ GÜN AĞIR BAKIMDA KALDI

Sağlık grupları damar yolu açarak oksijen tüpü bağladı. İtfaiye takımları ise demir çubuğu kesip Ahmet D.’yi kurtardı. D., boğazında demir kesimiyle Bağcılar Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Buradan yapılan birinci müdahalenin akabinde Ahmet D., Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Gerçekleştirilen ameliyatla çocuğun boğazındaki demir kesimi çıkartıldı. İki gün ağır bakımda tedavi edilen Ahmet D.’nin sıhhat durumunun düzgün olduğu öğrenildi.

Çocuğun demir saplandıktan sonra kurtarılmaya çalışıldığı anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. 

“ALTTAN ÇOCUĞU TUTTUM, SARSINTI OLUNCA BAĞIRIYORDU”

Olay sırasında çocuğu yaklaşık yarım saat boyunca sabit tutmaya çalışan Yusuf Dağ, “Çocuk olduğu için psikolojim çok bozuldu. En ufak sarsıntı olduğu vakit çocuk bağırıyordu. Demir boğazına girmişti, yanağının içerisinden gözüküyordu. Çocuk kendindeydi, şuuru yerindeydi. Konuştuk, uyutmadık. Alttan çocuğu ben tutuyordum. En ufak sarsıntı olunca çocuk bağırıyordu. İtfaiye ve sıhhat takımı geldi. Damar yolu açıldı, oksijen verildi. ‘Ahmet nasılsın’ diyordum lakin tam konuşamıyordu demir lisanına geldiği için. Çok acı çekti, canının yandığı belliydi” dedi. 

“YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI, VEFATTAN DÖNDÜ”

Baba Lokman Daniç, oğlunun son durumu hakkında bilgi vererek, “Şu an çok şükür çok düzgün, hocalarımız ameliyat ettiler. Çocuğumuz vefattan döndü. O demirle birlikte hastaneye getirildi. Akşam ameliyata aldılar, demiri ameliyatta çıkardılar. Rabbim yardımcımız oldu, vefatın eşiğinden döndü. Pazartesi akşamından beri ağır bakımdaydı, yaklaşık yarım saat evvel de ağır bakımdan çıktı. Pazartesi saat 16.30 sıralarında olay oluyor, hastaneye gelip müdahale edilmesi 20.00’ı buldu. Evvel Bağcılar Devlet Hastanesi’ne götürüldü orada müdahale edebilecek hekim olmayınca buraya sevk edildi” dedi. 

“ÖLÜM TUZAĞI”

Baba Daniç sitelerdeki korkulukların çocuklar için tehlikeli olduğunu da vurgulayarak “Civardaki bütün binalarda bu formda korkuluklar var. Resmen mızrak üzere, çocuklar için vefat tuzağı. Öbür çocukların başına gelmesin, öbür ailelerin canı yanmasın” diye konuştu. 

“AHMET’E ‘DEMİRLERE TUTUN’ DEDİM”

Komşuları Pervin Kalmuk ise çocuğu o halde görünce çığlık attığını anlatarak, “Çocuklar burada oynuyordu, annesi olaydan 5 dakika evvel bizdeydi. Bizden çıktıktan sonra çocuklar karşı tarafa geçiyorlar öteki tarafa atlamak üzereyken demire düşmüş. Çok berbattı, sahiden anlatılamaz. Ben bağırdım,  ‘Ahmet demirlere tutun’ dedim. Polis, ambulans, itfaiye 5 dakika içerisinde geldi. Demir kesimini kesip hastaneye o denli gittiler” formunda konuştu. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*