Bülent Ersoy’a özel 1,5 milyon liralık asansörlü ve şifreli mezar!

Şarkıcı Bülent Ersoy, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden babası Fikret Erkoç’un mezarı başında söylediği sözlerle gündeme gelmişti. Ersoy’un “Dar değil mi? Eee ben ne olacağım? Ben standarta sığmam ki” sözlerinin akabinde menajeri Fevzi Siverek, açıklama yaptı.

Siverek, Ersoy’un mezarının şifreli ve asansörlü olacağını, imali için de 1.5 milyon lira harcanacağını belirtti.

‘Al Sana Haber’e bağlanan Siverek şöyle konuştu:

“Normalde yaşayan bir beşere mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Lakin malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’un babasının defin süreci sırasında mezar başında bir bahis oldu. Bülent Hanım çok değerli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya bir ricada bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım ismine sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum”

BÜLENT HANIM’IN MEZARINI ASANSÖRLÜ VE ŞİFRELİ YAPACAĞI

Siverek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bülent Hanım’a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ancak hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansör de şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah gecinden versin natürel kimin ne vakit öleceği belirli olmaz. Şayet benden evvel hakkın rahmetine kavuşursa bu türlü bir projemiz var. Bülent Ersoy’u gömmek istemem tabi benim 27 yıllık hem dostum hem ailem. Bizden evvel vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.”

10 METRE DERİNLİKTE OLACAK

Mezarın maliyeti hakkında da konuşan Siverek, “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. 1.5 milyon lira tutar” dedi. Ersoy’a yapılan mezarın 10 metre derinlikte olacağı da öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.