Bursa’da araba bakım servisinde korkutan yangın

Yangın, saat 03.00 sıralarında merkez Nilüfer ilçesi, Eserli Mahallesi’nde meydana geldi. İzmir Yolu Caddesi’nde bulunan dünyaca ünlü lüks bir araç firmasına ilişkin araba bakım servisinde şimdi bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Otomobil yedek kesimlerinin bulunduğu depo kısmında başlayan yangın, kısa müddette büyürken alevleri fark eden görevlilerin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda polis, sıhhat ve itfaiye takımı sevk edildi. Polis takımları etrafta güvenlik tedbiri alırken, itfaiye grupları yangına müdahale etmek için çalışma başlattı. Depoda bulunan kimyasalların yanması nedeniyle güç anlar yaşayan itfaiye grupları, yangını arabaların bulunduğu satış galerisi ve araç bakım kısımlarına sıçramadan denetim altına almak için ağır efor sarf etti. Yangın, grupların yaklaşık 2 saatlik müdahalesinin akabinde denetim altına alınarak söndürüldü.

Can kaybının yaşanmadığı yangının akabinde büyük çapta hasar meydana geldi. Bakım servisinde hasar tespit çalışması başlatılırken, gruplar yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için incelemede bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı

KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*