Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO önderlerine izletti: Teyakkuzda olalım

NATO’dan savaş açıklaması! Putin’e meydan okundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İspanya’nın başşehri Madrid’de NATO Devlet ve Hükümet Liderleri Doruğu kapsamında düzenlenen “terörizm” bahisli oturuma katıldı. Burada Erdoğan tarafından başkanlara “NATO, terörün her cinsiyle çabayı taahhüt etmeli” başlıklı görüntü izletildi.

PKK/YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri tarafından Türkiye’de gerçekleştirilen akınlardan manzaralara yer verilen görüntüde, Türkiye’nin bütün terör örgütleriyle yürüttüğü kararlı gayrete işaret edildi.

Videoda, Türkiye’nin gayret ettiği terör örgütlerinin faaliyet ve şovlarına kimi ülkelerin müsamaha gösterdiğine ve bu örgütleri desteklediklerine dair imajlar de yer aldı.

Türkiye’de 40 binden fazla kişinin terörizm nedeniyle hayatını kaybettiği vurgulanan görüntüde, “Stratejik ve çalkantılı bir coğrafyada yer alan Türkiye’nin güvenliği ve istikrarı, terör örgütlerince daima olarak maksat alındı. Son 40 yılda Türkiye, PKK’nın yurt içindeki terör tehdidini yok etti, Suriye’de DEAŞ’ı mağlubiyete uğrattı ve son olarak FETÖ tarafından düzenlenen 15 Temmuz darbe teşebbüsünde darbecileri etkisiz hale getirerek zafer kazandı. Terör ataklarında on binlerce vatandaşı şehit edilen ve ülkenin güvenliği ile istikrarının sağlanması için milyarlarca dolar harcamak zorunda kalan Türkiye, terörle uğraşta çok büyük bedeller ödedi.” tabirleriyle Türkiye’nin terörle gayreti anlatıldı.

– AVRUPA’NIN TERÖRE KARŞI TAKINDIĞI TAVIR DA DOKÜMANLARLA GÖSTERİLDİ

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in, “Hiçbir NATO müttefikinin Türkiye kadar terör akınlarına maruz kalmadığını anlamalı ve bunu akıldan çıkarmamalıyız.” kelamlarına de vurgu yapılan görüntüde, Avrupalı müttefiklerin Türkiye’ye yönelen teröre karşı tavırlarına dikkat çekildi.

Fransa’nın başşehri Paris, İngiltere’nin başşehri Londra, Hollanda’nın başşehri Amsterdam, Finlandiya’nın başşehri Helsinki ile İsveç’in Malmö ve Almanya’nın Düsseldorf kentindeki terör örgütü yandaşlarının şovlarının yer aldığı görüntüde, “Türkiye, teröre karşı kararlı halde çabasını sürdürürken NATO müttefikleri ne yazık ki Ankara’nın ulusal güvenlik kaygılarına gözlerini kapadı. Birçok Avrupalı müttefik ise Türkiye’nin ulusal güvenliğini ve Türk vatandaşlarının hayatlarını tehdit eden terör örgütü PKK ve iltisaklı kümelere direkt ya da dolaylı biçimde siyasi, finansal ve silah dayanağı vermeyi sürdürüyor.” vurgusu yapıldı.

– ABD’NIN PKK VE FETÖ’YE DESTEĞİ

ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan YPG’ye terörle çaba maskesi altında para, eğitim ve silah takviyesini sürdürdüğü belirtilen görüntüde, Pensilvanya’daki FETÖ kampının imajları eşliğinde, “FETÖ önderi hala adeta hesap vermekten kaçıyor ve Pensilvanya’daki çiftliğinde yaşayarak, terör örgütüne talimatlar vermeye devam ediyor.” sözlerine yer verildi.

– “BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ VE BİRLİKTE TERÖRÜ YENEBİLİRİZ” MESAJI

Terör örgütlerinin dünya üzerinde giderek yükselişe geçmesi ve etkinliklerini artırmasının, NATO’nun terörün her türlüsüne ve terör aksiyonlarına karşı her zamankinden daha müteyakkız olmasını gerektirdiğinin altı çizilen görüntüde, “Dayanışma içinde olmak ve her üye ülkenin ulusal güvenlik telaşlarına hürmet göstermek NATO’nun terörle çaba teşebbüslerinin başarısı için kritik ehemmiyete sahipken bu tıpkı vakitte İttifak’ın, müşterek savunma, kriz idaresi ve iş birlikçi güvenlik üzere terör misyonlarının yerine getirilmesine de katkı sunacak. Madrid Zirvesi’nde terörle çaba gündemin üst sıralarında yer alırken üye ülkeler birbirine karşı olan sorumluluklarını bir sefer daha hatırlamalı ve terörün her çeşidine karşı uğraşa tam dayanak vermeyi sürdürmeli. Birlikte güçlüyüz ve birlikte terörü yenebiliriz.” bildirisi verildi.

KAYNAK: AA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*