Depresyon ve gerilimden kurtulmanın en düzgün yolu bu! Doğal teknikler ile gerilimle başa çıkmak için bunları kesinlikle yapın

Çoğu ilaç bağımlılık geliştirir. Gerilim ve depresyonla savaşmanın daha güzel yollarını bulabilirsiniz. Kimyasallarla dolu haplarınızı unutun ve gerilim ve depresyonla başa çıkmak için aşağıdaki dört tekniği deneyin. Her vakit güvenlidirler ve hiçbir maliyeti yoktur.

EGZERSİZ VE FİZİKÎ AKTİVİTE

En sevdiğiniz fizikî aktiviteyi yapmaktan daha güzel bir şey yoktur. Zevk aldığınız rastgele bir antrenmanı yapın ve ruh halinizi güzelleştirin. Spor ve oyunlar insanları keyifli eder. Kaslarınızı güçlendirir, çok daha âlâ bir sıhhate kavuşursunuz ve kan sirkülasyonunu güzelleştirirsiniz. İdmanın kıymetini abartmak imkansızdır, koşu ve yüzme eğlencelidir. Yoga ve Pilates de beyninizin rahatlamasına yardımcı olur.

YETERLİ UYKU

İyi uyku nizamı tüm hayatınızı tesirler. Uykusuzluk çekiyorsanız, sonraki gün kendinizi makûs hisseder ve makûs görünürsünüz. Tüm beden kısımlarının rahatlaması ve yenilenmesi için gece uykusu gereklidir. Yalnızca düzgün uyuduğunuzda hücreleriniz yenilenebilir. Sonuç olarak yeterli bir uyku çeken kişi kendini enerjik, dinlenmiş, rahatlamış ve memnun hisseder. Bu, kaçınılmaz olarak depresyona yol açan gerilim ve tansiyonu tedavi etmenin uygun bir yoludur. Tedaviyi ne kadar uzun mühlet ertelerseniz, sıhhat durumunuz o kadar makûs olur. Gereğince uyumaya başlayın.

DAHA FAZLA TAZE ZERZEVAT TÜKETİN

Taze sebzeler bedeninizi hücresel seviyede nemlendirir. Bedeninize mineral ve vitamin sağlarlar. Sebzelerin sahip olduğu besinler insülin düzeyini dengeleyebilir. Fazla kilolardan kurtulmanıza yardımcı olurlar. Daha sağlıklı ve alımlı olmaya başladığınızı fark ettiğinizde ruh haliniz düzelir. Ve düzgün ruh haliniz, depresyondan arınmış daha âlâ bir yaşama gerçek atılan birinci adımdır. Her gün zerzevat salatalarının ve smoothie’lerin tadını çıkarın.

SORUNLARI VE SEBEPLERİ TANIMLAYIN

Depresyonunuza neden olan nedenleri tanımlamadan sorunu çözebileceksiniz. Sizi depresyona sokan meseleler nelerdir? İşiniz, aileniz yahut finansmanınızla ilgili mi? Dürüst olun ve bilhassa biriken ve sonra depresyona dönüşen bir şey olduğunu kabul edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*