Doğu Perinçek: Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, “CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, evet bir aydın. Kimin aydını? Türk devletine, Türk milletine karşı cephede olan emperyalizmin aydını” dedi.

12. Kocaeli Kitap Fuarı kapsamında Selim Sırrı Paşa Salonu’nda düzenlenen “Aydın ve Kültür” bahisli söyleşiye katılan Vatan Partisi Genel Lideri Doğu Perinçek, aydın tanımlamasına ait değerlendirmede bulundu.

“Sınıfını kendisi seçen, tanımlayan, ideoloji inşasında rol alan kişinin aydın” olarak tanımlanabileceğini söyleyen Perinçek, “Beğenmediğimiz, fikirlerini onaylamadığımız beşerler, bizden olmayanlar da aydındır. Fikirleriyle aşikâr bir sınıfın cephesinde yer alıyor ona katkıda bulunuyorlarsa, siyasi, ideolojik olarak muhakkak bir sınıfın faaliyetinde öncü rollerinde yer alıyorlarsa aydın diyoruz” ifadelerini kullandı.

Perinçek, şunları kaydetti:

“En son kamuoyunun çok meşgul olduğu bir kişi, CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, evet bir aydın. Muhakkak bir hali ortaya koyuyor, bu halde şunları görüyoruz; yaptığı paylaşımda ‘Devlet katil değil seri katil.’ diyor. Bu bizim onayladığımız bir telaffuz değil ancak Canan Kaftancıoğlu’nun aydın olma özelliğini ortadan kaldırmıyor. Ne oluyor? Türk devletine karşı olan birinin safındaki bir aydın… Tekrar aydın. Cumhurbaşkanı’mız için söyleyemeyeceğimiz ithamda bulundu. Terbiye hudutları içinde olmayan tutumu, onun aydın olma özelliğini ortadan kaldırmıyor. Kimin aydını? Türk devletine, Türk milletine karşı cephede olan emperyalizmin aydını.”

Perinçek, bir soru üzerine Tayyip Erdoğan’ın da aydın olduğunu söyledi. Perinçek, “Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Zira bir partinin genel lideri ve birebir vakitte bir devlet lideridir. Siyasetçiler birer aydındır. Siyasetçilerin hepsi öncü pozisyondadır. Muhakkak bir kitleyi temsil eden yöneticiler aydındır” diye konuştu.

Vatan Partisi önderi Doğu Perinçek daha evvel de, “Tayyip Erdoğan iktidarı, vatan savaşını muvaffakiyetle yönetecek bilgi, birikim ve devlet adamlığı niteliklerinden mahrumdur. Savaşı yönetemiyorlar, Türkiye’yi de yönetemiyorlar” demişti. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.