Hangi kara yolunda çalışma var? 1 Temmuz Cuma kara yollarında son durum

Günü ailesiyle ya da iş için yollarda geçirecek olan vatandaşlar, kara yollarındaki son durumu merak ediyor.

Geçecekleri güzergahta çalışma olup olmadığını merak edenler, bu mevzuda en net bilgilere ulaşmak istiyor.

Vatandaşlar yollarda sorun yaşamamak, ya da geç kalmamak için, “Hangi kara yolunda çalışma var?” sorusunu araştırıyor.

Peki, Hangi kara yolunda çalışma var? İşte kara yollarında son durum…

Hangi kara yolunda çalışma var?

AA’nın haberine nazaran; Kara yollarının imal, bakım ve tamir çalışmaları sürdürülen kesitlerinde yavaş gidilmesi, trafik işaret ve işaretçilerine uyulması gerekiyor. Karayolları Genel Müdürlüğünün yol durumu bültenine nazaran, Mengen-Yeniçağa yolunun 26. kilometresindeki sel tahribatı nedeniyle Yeniçağa istikametinde bir şerit trafiğe kapatılarak, ulaşım öteki şeritten denetimli sağlanıyor.

Mudanya-Gemlik yolunun 19-25. kilometrelerinde köprülü kavşak imal çalışmaları sebebiyle ulaşım servis yolundan gerçekleştiriliyor. Beşikdüzü-Trabzon yolunun 45. kilometresindeki Akyazı Tüneli’nde elektrik-elektronik sistemleri bakım ve tamirat çalışması hasebiyle her iki istikamette bulunan tüplerde 08.00-20.00 saatlerinde ulaşım tek şeritten denetimli devam ediyor. Gümüşhane-Bayburt yolunun 7-8. kilometrelerindeki üretim çalışmaları nedeniyle ulaşıma bölünmüş yolun bir kısmından iki taraflı müsaade veriliyor.

Sinop-Samsun yolunun 23-76. kilometrelerinde türlü kavşaklarda gerçekleştirilen sinyalizasyon çalışmaları sebebiyle ulaşım tek şeritten denetimli sürdürülüyor. Datça-Marmaris yolunun 24-49. kilometrelerinde üstyapı ve asfalt çalışmaları hasebiyle ulaşım denetimli yapılıyor.

Adapazarı-Karasu yolunun 40-41. kilometrelerindeki imal, bakım ve tamirat çalışmaları nedeniyle ulaşım bölünmüş yolun bir kısmından iki istikametli sağlanıyor. Beyşehir-Isparta yolunun 25-44, Kahramanmaraş-Narlı-Gaziantep yolunun 28-31. kilometrelerindeki üretim çalışmaları sebebiyle ulaşım denetimli gerçekleştiriliyor.

Mekece-Bozüyük istikametindeki Osmangazi Tüneli’nde bakım ve tamir çalışması başlatılarak, sağ şerit trafiğe kapatıldı. Kelam konusu bölgede trafik akışı sol şeritten sürdürülüyor. Şoförlerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*