İki kardeş kırmızı halıya damga vurdu: İlk isimleri bile aynı

EN RENKLİ GÖRÜNTÜLER KIRMIZI HALIDA
Zaten gösterilen filmler bir yana o kırmızı halı da çok ünlüdür. Çünkü o büyük sinema buluşmasının en renkli anları orada yaşanır. Kimler gelip geçmedi ki oradan? Hem de tam 75 sene boyunca… O ünlü kırmızı halıda yürüyenlerin bazıları hala zaman zaman orada görülüyor. Bazıları da geride hoş bir seda bırakıp bu dünyaya veda etti.

Hayır… Oscar töreninden söz etmiyoruz. Elbette o da sinemanın en önemli buluşmalarından biri. Ama biz bu kez Avrupa’da gerçekleşen en eski ve en saygın film festivalinden söz ediyoruz. Bu yıl 76’ıncı kez düzenlenen Cannes Film Festivali’nden yani.

DEPP’İN DÖNÜŞ FİLMİ
Fransa’nın gözde kentinde düzenlenen festival bu yıl 76’ıncı kez kapılarını açtı… Dünyanın farklı ülkelerinden filmlerin ve sinema sektörüne emek verenlerin buluştuğu festivalin açılışını da yönetmenliğini Tam adı Maiweenn Le Besco olan Maiwenn’in üstlendiği Jeanne du Barry” adlı film yaptı.

Bu filmin en önemli özelliği, eski eşi Amber Heard ile dünyanın gözü önünde mahkemelerde hesaplaşan Johnny Depp’in ‘geri dönüş’ filmi olmasıydı. Elbette Depp de açılışta yerini aldı. Aslına bakılırsa bu filmin kamera arkasıyla ilgili bazı söylentiler bir süre önce basına yansımıştı. Johnny Depp ile yönetmen Maiwenn’in kavga ettiği ileri sürülmüştü. Ama 76’ncı Cannes Film Festivali’nin açılışında tüm bunlar bir yana bırakıldı.

Açılış töreninde kırmızı halıya çıkan yönetmenler, oyuncular, jüri üyeleri, festivalin gediklilerinden ünlü modeller renkli görüntüler yarattı. Gelin, bir bakalım bu yılki Cannes Film Festivali’nin o ünlü kırmızı halısından objektiflere takılan görüntülere.

Elbette Cannes’ın açılışında kırmızı halıya çıkanların hepsini dünya tanıyor. Ama biz biraz daha yakından tanıdığımız bir isimle başlayalım. Rol aldığı Muhteşem Yüzyıl dizisiyle tanınan ardından yapımdan olaylı bir şekilde ayrılan Meryem Uzerli, bir süredir Cannes Film Festivali’nin devamlı katılımcılarından. Uzerli, açılış gecesinde göğüs dekoltesiyle dikkat çeken siyah bir elbise giydi.

Cannes’ın değişmez konukları arasında top modeller de yer alıyor. Bunlardan biri Alessandra Ambrosio. Brezilyalı model bu kez de iddialı kıyafetiyle kırmızı halıdaydı. 

Bir başka ünlü model Romee Strijd, pırıltılı mavi elbisesiyle kırmızı halıya çıktı. Görünüşe göre keyfi de yerindeydi. 

Genç oyuncu Elle Fanning, Cannes’ın en gösterişli kıyafetlerini giymesiyle biliniyor bir süredir. Bu yıl da geleneğini bozmadı. Basın tarafından “prenses elbisesi” olarak nitelendirilen bu kıyafeti giydi. 

Kırmızı halının en dikkat çeken yüzlerinden ikisi uzun uzun objektiflere poz verdi. Maria Chiara ve Maria Carolina de Bourbon des Deux Siciles yani soylu bir İtalyan aileden gelen ve ilk isimleri de aynı olan kardeşler, açılış töreninin en çok ilgi çeken konukları arasında yer aldı.
?

Gelelim bir başka iddialı kıyafete. Farhana Bodi’nin bu tercihi, hem rengi hem de tasarımıyla dikkat çekti. 

Victoria Bonya’nın tercihi de az iddialı değildi. Bonya, kırmızı halıda objektiflere uzun uzun poz verdi. 

Helen Mirren belki de kırmızı halıya çıkanlar arasında en yaşını başını almışlardan biriydi. Ama renkli görüntüler sergileme konusunda kimse onun eline su dökemedi. 

Açılış gecesinde Onur Ödülü alan Michael Douglas’ı eşi Catherine Zeta Jones ile kızı Carys yalnız bırakmadı. Bu açılış,Carys için de ilk Cannes deneyimi oldu.

Bir başka ünlü oyuncu Uma Thurman da kırmızı halıya oğlu Levon ile birlikte çıktı.21 yaşındaki Levon, Thurman’ın Ethan Hawke ile yaptığı ilk evliliğinden dünyaya gelen iki çocuğundan biri. Eski çiftin Maya adlı kızı da oyuncu olarak biliniyor. 

Monako Prensesi Caroline ile erken yaşta kaybettiği eşi Stefano Casiraghi’nin kızı Charlotte yönetmen kocası Dimitri Rassam ile kırmızı halıya çıktı. Çifte, Charlotte’un kardeşi Pierre Casiraghi’nin eşi Beatrice Borromeo (solda) eşlik etti.

Fransız sinemasının efsane oyuncularından Catherine Deneuve her zamanki gibi sade şıklığını sergiledi.

Bir dönemin ünlü modeli Victoria Silvstedt da dikkat çeken kıyafetiyle kırmızı halıya çıktı. 

Naomi Campbell; kırmızı halıda güneş gözlüğünü çıkarmadı. Pırıltılı elbisesi ile göz kamaştırdı. 

Genç oyuncu Emilia Schule iki renk elbisesiyle kırmızı halıda objektiflere poz verdi. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir