Karl Lagerfeld’in kedisi milyon dolarlık mirası hâlâ alamadı

Ünlü modacı Karl Lagerfeld’in kedisi, sahibinin ölümünden dört yıl sonra henüz 1,3 milyon sterlinlik (yaklaşık 31 milyon lira) mirasını almadı.

11 yaşındaki Choupette, Lagerfeld ile birlikte yaşıyordu ve 200 binden fazla kez fotoğraflanarak, dünyanın en çok fotoğrafı çekilen kedisi olduğu söyleniyor.

Lagerfeld’in ölümü üzerine ünlü kedi, tasarımcının yardımcısı Françoise Caçote’ye ve modacının mirası da bu ünlüye kediye bırakıldı. Ancak yıllar sonra Lagerfeld’in karmaşık varlık, fon ve borç ağı yüzünden vasiyeti henüz yerine getirilmedi.

Choupette, modellik kariyerine Ağustos 2012’de, ilk olarak Eyfel Kulesi’nin yanında Fransız süper model Laetitia Casta’nın kollarında poz vererek başladı. O zamandan beri de çok sayıda reklam kampanyasında kullanıldı.

Lagerfeld hayattayken, çok sevdiği kedisini özel jetlerine bindirip en iyi porselenlerden yemek yedirdi. Lagerfeld, kedisine adeta bir süper model gibi davrandı. Choupette düzinelerce moda ve reklam kampanyasında yer aldı ve en son Mayıs 2023’te Naomi Campbell tarafından kucaklandığı Vogue dergisinin kapağında göründü. Son olarak da geçtiğimiz günlerde Met Gala’ya davet edildiği haberleri dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir