Kerem Aktürkoğlu’ndan Patrick van Aanholt açıklaması: ‘Futbolun tabiatı gereği yaşadığım tartışma…’

Galatasaray Futbol Grubu’nun yeni dönem hazırlıkları kapsamında Avusturya’da gerçekleştirdiği kampta futbolcular Kerem Aktürkoğlu ile Patrick van Aanholt ortasında gerginlik yaşandı.

Graz kentine bağlı Bad Waltersdorf kasabasında yapılan ve birinci kısmı basın mensuplarına açık tutulan idmanda futbolcular ortasındaki gerginlik, 5’e 2 pas çalışması sırasında meydana geldi.

Basın mensuplarının alandan ayrıldığı sırada gerçekleşen olayda Patrick van Aanholt’un müdahalesi sonrasında Kerem Aktürkoğlu yerde kaldı. Bu konum sonrasında evvel kelamla tartışma yaşayan futbolcular, daha sonra birbirlerinin üzerine yürüdü.

Araya giren öteki futbolcular, Patrick van Aanholt ile Kerem Aktürkoğlu’nu sakinleştirerek gerginliğin büyümesini önledi.

KEREM AKTÜRKOĞLU’NDAN AÇIKLAMA GELDİ

Galatasaray’ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu, şahsî toplumsal medya hesabından hususa ait açıklama geldi. Aktürkoğlu, “Bu sabah idmanda bir ikili çaba sonrasında kadro arkadaşımla futbolun tabiatı gereği yaşadığım tartışma, bağlamından koparılarak ‘fiziki şiddet içeren bir kavga’ olarak lanse edilmiş. Biz birebir gaye için ter döken Galatasaray’ın başarısı için tüm benliğimizi ortaya koyan grup arkadaşlarıyız. Daha iyiyi başarmak için sonlarımızı zorladığımız çalışma ortamımızda bu cins münakaşalar yaşanabilir fakat ortamızda sevgi ve hürmet bakidir. Bu olay haberleştirilirken bunun unutulmaması gerekir. Kamuoyuna saygılarımla” sözlerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*