Kleopatra’nın hoşluk sırrı ortaya çıktı! Cilt bakım rutininize bal ekleyin hayal ettiğiniz sağlıklı kusursuz cilde kavuşun

Cildinize sistemli olarak bal uygulamak size hayallerinizin ötesinde sonuçlar verebilir ve sağlıklı, daha genç görünen ve parlak bir cilt elde etmenizde çok yol kat edebilir. Haberimizde balın cilt için yararlarından kimilerine yer verdik…

KLEOPATRA’NIN HOŞLUK SIRRI ORTAYA ÇIKTI! CİLT BAKIM RUTİNİNİZE BAL EKLEYİN HAYAL ETTİĞİNİZ SAĞLIKLI KUSURSUZ CİLDE KAVUŞUN

CİLDİ DERİNLEMESİNE NEMLENDİRİR:

Balın çabucak hemen her hoşluk eseri için temel bir bileşen olarak bulunmasının nedeni, cildi derinlemesine nemlendirmesi ve yumuşatmasıdır. Balda bulunan şeker, doğal bir nemlendirici vazifesi görür, yani havadaki nemi cildinize çeker. Uzun müddetli nemlendirme sağlayarak cildin kuruluğunu azaltır.

GÖZENEK TEMİZLEYİCİ MİSYONU GÖRÜR:

Bal, gözeneklerdeki kiri temizleyerek cildinizi siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtarmaya yardımcı olan antioksidanlar, antiseptik ve antibakteriyel özellikler içerir. Daha sonra berrak bir cilt için cilt gözeneklerini nemlendirir ve sıkılaştırır.

NAZİK EKSFOLİYE EDİCİ OLARAK DAVRANIR:

Yapay eksfoliyatörler çoklukla cildinizin kızarmasına ve tahrişe neden olabilir. Bal, doğal bir eksfoliyatör olduğu için uygun bir alternatiftir. Meyyit cilt hücrelerini nazikçe temizleyerek yüzünüzü ve cildinizi pul pul dökmeye yardımcı olur. Bu da yüzünüzü daha parlak bir deri ile bırakır. Enzimler nazik bir eksfoliye edici olarak çalışır, meyyit deri hücrelerini alır ve size parlak bir cilt bırakır.

YARA İZLERİNİ HAFİFLETİR:

Bal, hasarlı cildi besler ve yara düzgünleşme sürecini güzelleştirir. Balda bulunan antioksidanlar, iltihaplanmayı en aza indirerek hasarlı cildi onarmaya yardımcı olur ve bu da cildin daha süratli güzelleşmesine yardımcı olur. Birebir vakitte doku yenilenmesini arttırır ve cilt hücrelerinin canlanmasına yardımcı olur. Egzama üzere lekeler için daha süratli uygunlaşmak için pastörize edilmemiş bal kullanın.

GÜNEŞ YANIĞINDA YARARLIDIR:

Balın yanıkları tedavi etmek için en uygun konut ilaçlarından biri olduğu bilinmektedir. Bal, iltihabı azaltarak ve hasarlı dokulara besin sağlayarak güzelleşmeyi takviyeler. Balı güneş yanıkları için mükemmel bir deva yapan da budur.AKNE VE SİVİLCELERLE SAVAŞIR:

Bal, sivilceleri düzgünleştirmeye yardımcı olan doğal antiseptik ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Anti-inflamatuar yararları, tıkanıklıkları yahut tıkanmış gözenekleri temizleyerek cilt yüzeyindeki fazla yağı gidermeye yardımcı olur. Egzama yahut sedef hastalığı üzere otoimmün cilt rahatsızlıklarından kurtulmak için kullanılabilir. Baldaki uygunlaştırıcı özellikler, cildin hasarını daha süratli onarmasına yardımcı olur.

İNCE ÇİZGİLERİ VE KIRIŞIKLIKLARI AZALTMAYA YARDIMCI OLUR:

Bal, cildinizin üst katmanlarını nemlendirir ve kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltır. Yüzünüzde konut üretimi bir maske halinde bal kullanmak, kolajen üretimini uyaran antioksidanlar nedeniyle cildinizin elastikiyetini artıracak, böylelikle genç ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

CİLDİ AYDINLATIR:

Bal, cilt üzerinde doğal peeling tesiri olan alfa hidroksi asitler (AHA) içerdiğinden cildinizi aydınlatmak için konutta deva olarak kullanabilirsiniz. Bu, meyyit deri hücrelerini cildin yüzeyinden atar ve böylelikle daha parlak bir cilt ortaya çıkarır.

CİLDİNİZE DOĞAL BİR IŞILTI KATAR:

Bal cilde doğal bir ışıltı katar. Cilt için bir maske yapmak için direkt cilde uygulanabilir yahut süt yahut yoğurt ile karıştırılabilir.

DUDAK KREMİ OLARAK KULLANILIR:

Bal, birtakım çatlamış ve kuru dudakları yumuşatmak için kullanılabilir. Balın nemlendirme yeteneği ve minerallerin, enzimlerin ve antioksidanların varlığı onu kusursuz bir dudak balsamı yapar. Dudaklarınıza biraz çiğ bal sürün, birkaç dakika bekletin ve sonra yıkayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*