Kredi paketi talebi artırır

Akyapı İdare Konseyi Lideri Mahmut Asmalı, inşaat dalında maliyetlerin ikiye katlandığını belirterek, “Konutlarda fiyat artışı kaçınılmaz oldu. Konut fiyatları geçtiğimiz 1 yılda yüzde 96,4 artış gösterdi. Kesimde bu türlü sıkıntılar yaşanırken, biz bir gün bile durmadık. Ülkemizin potansiyeline inanıyoruz” dedi. Akyapı ve Hakan Küme işbirliği ile Büyükçekmece’de hayata geçirilen yeni villa projesi Big Country’nin tanıtımında konuşan Asmalı, hükümet tarafından açıklanan konut kredilerinin bölümü canlandıracağını ve talebin artacağını lisana getirdi.

HER YIL 750 BİN KONUTA GEREKSİNİM VAR

Asmalı şöyle konuştu: “Ülkemizde her yıl 750 bin sıfır konuta gereksinim duyuluyor. Buna karşın arzın azalmasıyla konut açığı gittikçe artıyor. Fiyatlar da yükseliyor. Konuta olan tüketici talebinin sürdüğünü görüyoruz. Birebir vakitte yeni açıklanan kredi paketlerinin konut talebini artıracağını öngörüyoruz. İstanbul özelinde ise arsa bulunamaması ve talebin daima ağır biçimde atması sonucu fiyatlar şişiyor. Ama şunu söyleyebiliriz gayrimenkul hala en cazip yatırım aracı olarak öne çıkıyor.”

1,2 MİLYAR LİRALIK YATIRIM

Gerçekleştirilen projeye ait bilgiler de veren Asmalı, Akyapı’nın 2021-2022 yatırım projeksiyonu çerçevesinde Ümraniye’de Limonlu Bahçe Konakları konut projesi ve Hadımköy’de METKAP ticari projesinin akabinde ön satışa sunduğu Big Country’nin, 126 adet birbirinden bağımsız, tek katlı villadan oluştuğunu söyledi. Asmalı, “3 milyar TL’lik yatırım zincirimizde yer alan 1.3 milyar TL kıymete sahip Limonlu Bahçe Konakları, yatırım halkamızdaki bir öbür projemiz; 500 milyon lira yatırım kıymetiyle METKAP ve yatırım zincirimizin 3’üncü halkası ise 1.2 milyar TL yatırım pahasına sahip BIG COUNTRY projemiz” diye konuştu. Asmalı, Başakşehir’de hayata geçecek olan, bu yılki dördüncü projenin de hazırlıklarının sürdüğünü ve yıl sonuna gerçek duyurmayı planladıklarını tabir etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.