Mehmet Metiner: Arınç’ın ismini bile duymak istemiyoruz, kâfi artık

Eski AK Parti milletvekili Mehmet Metiner, Bülent Arınç’ın, Türk Demokrasi Vakfı toplantısındaki konuşmasına reaksiyon gösterdi.

TV100’de yayınlanan “Sağlı Sollu” programında konuşan Metiner, eski TBMM Lideri Arınç’ın ismini duymak istemediklerini belirtti.

Metiner, “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur sarfiyat. Kâfi artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, kâfi artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” dedi.

Arınç’ın kelamlarını “aşağılık ifadeler” olarak nitelendiren Metiner, şöyle devam etti:

“Biz kral çıplak demeyi bilecek kadar yürek sahibi insanlarız. Mangal üzere yüreğimiz var. Bülent Arınç’ın yüreği varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin TV100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesebatımız var bizim. Uğraş tarihimizde, geçmişimizde. İkide bir sütrenin ardına çekilip diğerlerine ayar çekmeye çalışmasın, haddini bilsin. Sahiden hadsizlikte hudut tanımamaya başladı. Tabirlerin hepsi aşağılık.”

Eski TBMM Lideri Bülent Arınç, Türk Demokrasi Vakfı’nın bugün düzenlenen toplantısında yaptığı konuşmasında, “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan. Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın vaktidir. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesaretli olana izzet verir” demişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.