Meme, Web3 ve Metaverse Coin Analizi: Bu 12’si Patladı!

Bitcoin (BTC) 29.000 doların altına düşerken Ethereum (ETH) da 2.000 dolar seviyesinin gerisine düştü. Bu düşüşün, ABD’deki en büyük borsa endekslerinin düşüş yaşamasıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Öte yandan 12 web3, metaverse ve meme coin projeleri son 24 saatte yükseliş yaşadı. İşte detaylar…

Üç metaverse coin değer kazandı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere piyasa değeri ile en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) hafif düşerken Metaverse alanına bakıldığında, üç coin’in en çok değeri kazandığı görülebiliyor. Öncelikle Avaxtars (AVXT), yüzde 15.7 oranındaki yükselişiyle, bu alanda lider konumda gözüküyor. Ardından gelen Mobox (MBOX) ise yüzde 12.4 ve ChainCade (CHAINCADE) yüzde 8.9 oranında değer kazandı.  Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Mobox, bugün, popüler kripto para borsalarından biri olan KuCoin’de listelenecek. Borsa listelemeleri coin’lerin fiyatını artırabilme özelliğine sahip, bu nedenle MBOX’taki yükselişin arkasında KuCoin’in olduğu düşünülebilir.

Meme coin’lerde daha çok artış yaşandı

Metaverse coin’lerin ardından meme coin alanına bakıldığında, bu segmentte çok daha fazla yükseliş olduğu görülebiliyor. İlk sırada, yüzde 110.4’lük yükseliş ile PolyDoge (POLYDOGE) geliyor. Ardından Poodl (POODL) yüzde 32.3 oranında değer kazanmış görünüyor. Üçüncü sırada yüzde 29.1 ile YetiCoin (YETIC) gelirken, YETIC’i yüzde 27.1 ile IRON Titanium (TITAN) takip ediyor.  Ardından, yüzde 27.5 ile Kawakami (KAWA), yüzde 26 ile DogeGF (DOGEGF) geliyor. Son ikiye bakıldığında ise yüzde 19.2 ile Meme Inu (MEME) ve yüzde 18.5 ile DogeFi (DOGEFI) göze çarpıyor.

Yalnızca bir web3 coin’i yükseliş yaşadı

Web’in sıradaki versiyonu olarak tanımlanan web3’e odaklı projelerin altcoin’lerine bakıldığında ise, en çok yükselişi yalnızca bir coin sergilemiş görünüyor: DIA (DIA). DIA, geçtiğimiz 24 saat boyunca yüzde 75.22 oranında değer kazanarak web3 coin’leri arasında lider oldu. DIA (Decentralised Information Asset/Merkezi Olmayan Bilgi Varlığı), piyasa aktörlerinin güvenilir veriler elde etmesini, tedarik etmesini ve paylaşmasını sağlayan açık kaynaklı bir oracle platformudur.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.