Muharrem İnce de Hatay kararı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, sembolik olarak Hatay’da sınıra mayın koyacağını açıklamış ve sabah saatlerinde kent girişinde durdurulmuştu. Özdağ, Valilik kararıyla şehre alınmamıştı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den de dikkat çeken bir açıklama geldi. İnce, Özdağ’a destek olmak için Ankara’dan Hatay’a doğru yola çıktığını söyledi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan İnce, Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınadı ve destek için Hatay’a doğru yola çıktığını duyurdu. İnce açıklamasında “Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Hatay’a alınmamasını kınıyorum. Kendisine destek olmak için Ankara’dan Hatay’a yola çıkıyorum” ifadelerini kullandı.

İnce’nin paylaşımını alıntılayan Özdağ ise “Memleket Partisi Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce’ye desteği için teşekkür ediyorum. İyi yolculuklar sayın İnce bekliyoruz” dedi.

GERİ DÖNME KARARI

Hatay Valiliğinin Ümit Özdağ’ın girişine dair yasak kararını kaldırmasının ardından Muharrem İnce geri dönüş kararı aldı.

İnce açıklamasında, “Sayın Ümit Özdağ aradı, Valiliğin Hatay’a giriş yasağını kaldırdığını söyledi. Teşekkür etti. Kendisinin de döneceğini söyledi. Ben de Niğde yolundan geri dönüyorum. Hatay vatan toprağıdır. Bizi vatanımızda kendi topraklarımıza almayacak bir güç henüz dünyaya gözlerini açmadı” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*