Nihat Hatipoğlu astral seyahat sorusuna cevap verdi

Paylaş

ATV ekranlarında yayınlanan ‘Nihat Hatipoğlu ile İftar’ programının 16 Nisan Cuma günü yayınlanan bölümünde, ünlü ilâhiyatçıya yöneltilen soru gündem oldu.

Muş’tan yayına bağlanan Zeynep Ebrar Yıldız isimli izleyici, “Malum pandemi sürecindeyiz. Astral seyahatle Kabe’ye gidersek haccımız kabul olur mu?” sorusunu yöneltti.

Paylaş

Nihat Hatipoğlu, söz konusu soruya şu yanıtı verdi: 

Duayla Kabe’ye gidin, astral seyahatle Kabe’ye gidemezsiniz. Astral seyahat denemeleri çok doğru olan denemeler değildir. Onlara gerek yok…Namaz kılarken gözünüzü kapatıp Kabe’yi düşünmek, Medine’yi düşünmek, kendinizi orada hissetmek… Tasavvufta buna râbıta diyorlar. Kalbi Allah’a bağlamak, tefekkürle Allah’ın büyüklüğünü düşünmek… Bu şekilde olabilir…

Paylaş

“ASTRAL SEYAHATLE KABE’YE GİDİLMEZ, HACI DA OLUNMAZ”

Ruhla beden birbirinden ayrılacak, tabii bu çok farklı bir şey. Bu tür denemelerden uzak durmak gerekiyor. Namaz kıldıktan sonra elinizi açıp, gözünüzü kapatıp dualar edersiniz. Astral seyahatle Kabe’ye de gidilmez, hacı da olunmaz.

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Paylaş

ASTRAL SEYAHAT NEDİR?

Ruhun bedeninizden kısa süreliğine ayrılarak farklı bir boyuta taşınmasına astral seyahat denir. Ruhsal bir seyahat olan astral seyahat, bedeni ve fiziki olarak yapılabilecek bir seyahat değildir. Kısaca varlığın vücuttan ayrılarak dolaşması durumu olarak tanımlanan astral seyahat, ülkeler arası hatta gezegenler arası yolculuk yapıldığına inanılır.

İlgili Haber
Kripto para haram mı? Nihat Hatipoğlu’ndan kripto para açıklaması…
Kripto para haram mı? Nihat Hatipoğlu’ndan kripto para açıklaması…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir