Okan Buruk, Diagne ve Morutan ayrılığını doğruladı

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, Sigma Olomouc maçının akabinde konuştu. Oyun ismine güzel sinyaller aldıklarını belirten Buruk, Mbaye Diagne ve Olimpiu Morutan’ın ayrılığını doğruladı. Galatasaray Lideri Dursun Özbek ise transfer iletisi verdi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Çekya’nın Sigma Olomouc ekibini 2-0 yendi.

Karşılaşmanın akabinde teknik direktör Okan Buruk, çaba ve kadronun son durumu hakkında konuştu. Kadro oyunu olarak uygun sinyaller aldıklarını belirten Buruk, şunları kaydetti;

Yunus Akgün’e övgü

“Çalışma tempomuzu tamamladığımızda çok güçlü bir Galatasaray grubu ortaya çıkaracağız. Sergio Oliveira laktak testinde öteki oyunculara yakın çıktı. Ekibe alışacak, âlâ sinyaller aldık. Yunus Türk futbolunun en değerli oyuncularından biri olacak. Akademiden oyuncuları oynatmaya devam edeceğiz.”

Diagne ve Morutan sözleri

“Diagne kendini kanıtlamış bir oyuncu. Bizimle daima çalıştı. Oynaması gerekiyordu, kendisi de biz de bu türlü bir karar verdik. Kendisine muvaffakiyetler diliyorum. Morutan’ın da daima oynaması gerekiyor. Kendisini geliştirmesi için gerçek olanın bu olduğuna karar verdik. Galatasaray’a daha güçlü döneceğine inanıyoruz. Yakın görüştüğümüz oyuncular var. Her bölgede kaliteli oyunculara gereksinimimiz var. İnşallah elimizdeki ve gelecek olan oyuncular uygun bir mozaik oluşturacak.”

Dursun Özbek’ten transfer mesajı

Lider Dursun Özbek de maçın akabinde açıklamada bulundu. Özbek, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

“Takım giderek gelişiyor. Hazırlık devri çok güzel devam ediyor. Bilhassa maçın ikinci yarısındaki oyunumuz çok uygundu. Mustafa Muhammed üçüncü golü kaçırdı. Ben kadronun oyunundan mutluyum. Bilhassa taraftarımıza teşekkür ediyorum. Onlar için ayrılan tribün büsbütün dolu. Onların takviyesi performansımızı arttırıyor.” 

“Yeni dönem için en düzgün kadroyu kuracağız”

“Zaten bu hazırlık çalışmaları onu da gösteriyor. Eksiklerimizi telafi etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Teknik takım ve idare şurasındaki arkadaşlarım bahsin üzerine eğilmiş vaziyette. Yeni dönem için en âlâ kadroyu kuracağız. Uygun bir dönem geçireceğimizi umut ediyorum.”

“Yunus ve Emin Galatasaray’ın büyük bir kazanımı”

 “Yunus bir gol ve bir asistle oynadı. Olağanüstüydü. Emin de çok hoş, kusursuz oynadı. Galatasaray’ın büyük bir kazanımıdır.” 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*