Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Temmuz…

Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Temmuz...
Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Temmuz...
Zevk alamadım

Paylaş

Zevk alamadım

28 yaşında kadınım. Eşimle sadece 4 kez birlikte olduk. Hepsinde de korku ve titreme yaşadım. Tabii zevk de alamadım. Eşimin bana karşı çok ılımlı. Neden korktuğumu anlamıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, psikolojik baskı ve korkuya dayalı bir tür vajinismus. Vajina düz kaslardan oluşur. Düz kaslarının çalışması da iradeye bağlı değildir. Bazen böyle kendini kapatabilir. Hem sorun yaşanıyor hem acı çekiliyor. Ülkemizde çok görülen bir olay, çözümü var, üzülmeyin.

Sperm bulaştı

Paylaş

Sperm bulaştı

Kız arkadaşım adet dönemindeydi ve yüzeysel sevişiyorduk. İlişkiye girmedik. Ben prezervatif takmıştım ama çıkmış, spermler vajinasına bulaşmıştı. Ama birleşme olmadı. Sizce hamile mi?

CEVAP

Değerli okurum, bu koşullarda kız arkadaşın kesinlikle gebe kalmadı. Geçmiş olsun.

6 kez boşalıyormuş

Paylaş

6 kez boşalıyormuş

18 yaşındayım. Arkadaşlarım günde 6 kere boşalıyormuş. Ben ise 3 kez yapabiliyor, kendimi kötü hissediyorum. Acaba doğru mu söylüyor?

CEVAP

Okurum, niye bunlara takılıyorsunuz? Sen her şeyiyle normalin. Arkadaşlarının sayısı 6’ymış, 36’ymış. Bunlar uçuk şeyler. Çoğunun erken boşalması vardır. Kulaklarını safsata laflara tıka.

Fantezim bitmiyor

Paylaş

Fantezim bitmiyor

22 yaşındayım, bitmek bilmeyen fantezilerim var. Kendimden büyük kadınlara bayılıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Okurum, sen ne kadar fanteziler kursan da bu konuda yetersiz olduğunu sanıyorum. Hadi bana bir tane fantezini yaz, söz deşifre etmeyeceğim. Bu konudaki bilime senin de katkın olsun. Ama yavrum neden büyük kızlar, onu çözemedim. Genç kızlar saçını başını yolar diye mi korkttun? Yoksa büyüklerin sana abla muamelesi yapacağını, en azından dayak yemeyeceğini mi hayal ettin? Bu konuda başın ağrırsa gözyaşını silmem. Eden bulur. Bu işler böyle olur. İyilik yap denize at. Sonra sırtüstü yat. Kendini ağırdan sat.

Zevk almazmışım

Paylaş

Zevk almazmışım

Mastürbasyon yapmaktan kendimi alamıyorum. Evlenince gerçek ilişkiden zevk almayacakmışım. Acaba bu doğru mu? Mastürbasyon yapmasam zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, mastürbasyona alıştın. Kadına geçmekte zorluk çekebilirsin. Ama bunlar sorun değil. Bu sorun çözümlenene kadar kesinlikle mastürbasyonu azaltıp kız arkadaşlarınla ruhsal etkileşimini sürdürsen iyi edersin. Cinselliği biraz ertele. Bir geçiş dönemi yaşayacaksın. Mastürbasyonu azaltırsan sanırım bir süre sonra dalgalı da olsa bu yollar düzlüğe kavuşacaksın.

Kanamadı, neden?

Paylaş

Kanamadı, neden?

Sevgilimle ilişkiye girdik. Kız arkadaşım bana bakire olduğunu söylüyor ama ilişkide kanama olmuyor. Acaba o benden önce bir başkasıyla ilişkiye girmiş olabilir mi? Yoksa kanamama ihtimali var mı?

CEVAP

Değerli okurum, kanama olmama ihtimali her zaman var. Tabii ki ben kıza inanıyorum. Sen istediğini yapacaksın. Kızın geleceğini düşünmeyeceksin. Ama onun da geçmişini kılı kırk yararak araştırıp hesap soracaksın.

Hemen boşalıyorum

Paylaş

Hemen boşalıyorum

40 yaşındayım, 17 yıllık evliyim. Bir kadınla konuştuğum zaman hemen boşalıyorum. Ama ilişkiye girdiğim zaman zevk alamıyorum. Ne olur derdime çare bulun.

CEVAP

Değerli okurum, akıl uçmuş. Artık evlilikten bıkma noktasına gelinmiş. Erken yaşta olmuş. Kızlar dışarıda cıvıl cıvıl, hoş ve güzeller. Senin ruhun da kelebek ruhu. Geleceğini parlak görmüyorum. Sevgili eşinin ne suçu var? Okurum, sonbaharının içine girmek üzeresin. Bari bu sonbaharı iyi kullan. Yani emeğinin meyvelerini topla. Çocuklar nerede, ne yapıyor? Koş eşinin elinden tut, bu akşam sofrayı sen hazırla. Pişmanlık duy. Sevecen kal. Bari o duyguya doyur kadınını.

Eşimin ilgisini nasıl çekerim?

Paylaş

Eşimin ilgisini nasıl çekerim?

34 yaşında kadınım. 10 yıllık evliyim ve eşimle severek evlendik. Cinsel hayatımız iyi değil. Çocuklardan sonra iyice soğuduk. Ben istersem ilişkiye giriyoruz. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili kızım, eşin bir duraklama devresine girmiş öyle anlaşılıyor. Bıkkınlık, monotonluk kokusu alıyorum. Belki kendine göre bir kırgınlık var gibi gözüküyor. İşin aslı eşinin bunları dile getirmesi ve yardım istemesi gerekir. Bir dene, bu labirentten kolay çıkacağınızı sanmıyorum. Çünkü alışkanlık haline dönüşüyor.

Olgunlardan hoşlanıyorum

Paylaş

Olgunlardan hoşlanıyorum

18 yaşındayım. Olgun kadınlardan hoşlanıyorum. Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, hiçbir şey yapman gerekmiyor. Büyüdükçe yaşıtlarına ineceksin. Ama 40’lı yaşlara gelince bu defa gözün 18’li, 20’li yaşlara takılıp kalacak. Çünkü zıtlıklar peşinde koşarız, insanız.

Kızlardan utanıyorum

Paylaş

Kızlardan utanıyorum

21 yaşındayım ve hiçbir kızla çıkmadım. Onlara hep cinsel yönden bakıyorum ve hiçbir kıza açılamıyorum. Çok utanıyorum. Günde 4-5 kez mastürbasyon yapıyorum. Bu yüzden de çok yoruluyorum. Ne olur bana bir yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, utanacağın birisi varsa o da kendin. Kızlardan neden utandığını çok merak ediyorum. Şöyle cinselliğin ağdalanmış duygularını beyninden silip temizlesen. İnsanlık boyutunu süslesen, konuşmayı öğrensen. Daha sen konuşmasını bilmiyorsun. Çünkü konuşan kazanır. ‘Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarırmış.’ Bana göre tatlı dil kızları başına çöreklendirir. Ama her önüne gelende cinsel bir art niyet ararsan işte o zaman antipatiyi körüklendirirsin.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiye konsantre olamıyorum

24 yaşında kadınım, 6 aylık ilişkim var. Erkek arkadaşım 30 yaşında. Haftada 1 gün birlikte oluyoruz. İlişkiye konsantre olamıyorum. O çok istekli. Ben de onun arzularına cevap vermek istiyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Kadın, doktoruna seks hayatının monoton geçtiğini, cinsellikten zevk alamadığını anlatmış. Doktoru fanteziler önermiş ve “Her zaman alıştığından farklı hareket et” demiş. Kadın, 1 hafta plan yapmış. Bir hafta sonra gitmiş. Doktora “Dediğinizi yaptım. Arabamla hız sınırlarını aşarak eve gittim. Evimin kapısını kırarcasına açtım. Eşimi salonda yakaladım, masanın üzerine yattım” derken doktor “Hoşuna gitti mi?” diye sormuş. Kadın “Tam olarak değil. Maç izlediği arkadaşları acayip şaşırdılar” diye cevap vermiş. Yavrum, mutlu bir cinsel yaşam akılla ruhun birleştiği yerde bekler.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Neden ağrım oluyor?

21 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girmedik, sürekli sevişiyoruz. Onu eve bırakınca bende ağrılar oluyor. Yürüyemiyorum. Ağrının nedeni ne olabilir?

CEVAP

Dalyan gibi okurum, azma. Yanlış yaparsan karizmana vururlar vallahi bir kazma. Aslında yaş olarak eylem zamanın gelmiş. Organizma tam takım harekete geçmiş. Spermler, “İleri askerlerim, işte karşınızda yumurta” demeni bekliyorlar. O emir gelmeyince isyan edip geri dönüyor, birbirine giriyorlar. Küsüp kasıkta ve yumurtalarda birikiyorlar. İşte ağrıya neden olan onlar.

Paylaş

Kız arkadaşım cinsel organımdan korkuyor

Sevgilimle evlenmeyi düşünüyoruz. Kız arkadaşım, cinsel organımın büyük olduğunu söylüyor. Ben bundan korkuyorum. Evlendiğim zaman sorun olur mu?

CEVAP

Değerli okurlarım, artık şu boyut üzerinde bir anlaşmaya varalım. Buna bilim karar verecek. Dünya çapında bir araştırma yapacak, ölçüyü koyacak. Ölçüldü biçildi, toplandı, bölündü ve 15 çıktı ortaya. Bu sayıyı da bildirdiler dünyaya. Çoğu erkek büyüğünün peşinde. Evlilik de iflasın eşiğinde. Orta ölçülerde kalın, küçüğünü iyi, irisini de idareli kullanın.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk bir çiçek gibidir. Önemli olan açmasıyla solması arasındaki süredir. H.D.

cinsellik vlilik haydar dümen

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*