Süleyman Soylu, Konda ve Bekir Ağırdır’a Sert Çıktı: “Türkiye’ye Operasyon Çekiyor”

İçişleri Bakanı Soylu, kamuoyu araştırma şirketi Konda’nın yöneticisi Bekir Ağırdır’ı sert sözlerle hedef aldı. Soylu, ‘Türkiye’de anket mafyası var. Bu adam Türkiye’ye operasyon çekiyor‘ ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tv100 kanalında katıldığı programda anket firmalarıyla ilgili soru üzerine “Türkiye’de bir anket mafyası var” dedi.

Sözlerinin devamında doğrudan Konda ve şirketin yöneticisi Bekir Ağırdır’ı hedef alan Soylu, “Bu adam Türkiye’ye operasyon çekiyor. Her seçimde operasyon çekiyor. Bir etkisi var mı? Hiçbir etkisi yok. Olsaydı çıkardı. Ama bu adam uluslararası sistemin Türkiye’deki etki ajanıdır” dedi.

Soylu şöyle devam etti: “Bir araştırma, deneğinizi ve örneğinizi iyi şekilde bulduğunuz andan itibaren yanılması +1, -1’dir. Diğeri bunun tamamen spekülasyon içeren, toplumu kandırmaya ve yanıltmaya yönelik bir anlayıştır.”

İşte o anlar ⬇️

KONDA Araştırma, geçtiğimiz perşembe günü yayınladığı seçim anketinde Kılıçdaroğlu’nu 49,3, Erdoğan’ı ise 43,7 olarak göstermiş ve seçimin ikinci tura kalacağını tahmin etmişti ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir