Togg’un gücü: Tüm Türkiye’yi Trugo’yla donatacak

Togg’un şarj istasyonunun ismi belirli oldu. Trugo olarak tescillenen marka, 81 vilayette 600’ün üzerinde lokasyonda 1000 yüksek performanslı şarj aygıtı (DC) kurma maksadıyla çıktığı yolda şarj ağı işletmeci lisansını da aldı.

HER 25 KİLOMETREYE 1 İSTASYON KURACAK

Trugo’nun şarj aygıtlarıyla ortalama bir bataryanın doluluk oranı 25 dakika içinde yüzde 80’e ulaşabilecek. Elektrikli araç kullanıcılarının şarj istasyonu bulma tasalarını ortadan kaldırmayı amaçlayan Trugo, trafik yoğunluğu yüksek güzergahlarda 25, az yoğunlukta bölgelerde 50 kilometrede bir şarj aygıtlarıyla yer alacak. Her bir aygıt üzerinde iki soket yer aldığı için 2000 soketle hizmet verecek olan Trugo, trafiğin ağır olduğu noktalarda da istasyon sayısını artıracak. Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına açık olacak aygıtlarda yüzde 100 yenilenebilir güç kaynağı sertifikalı hizmet sağlanacak.

81 VİLAYETTE ELEKTRİKLİ ARAÇ ŞARJI OLACAK

Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş, Türkiye’de gereksinim duyulan şarj altyapısı için kurdukları Togg Akıllı ve Süratli Şarj Tahlilleri A.Ş.’nin, ‘Trugo’ markasıyla 81 vilayette 180 kWs üzeri aygıtlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir tecrübe sunacağını belirterek, şunları söyledi: “Trugo’nun Türkiye’nin şarj altyapısının gelişimi için çok değerli bir mihenk taşı olduğunu düşünüyoruz. Önümüzdeki yıl ortasına kadar 1000 adet süratli şarj aygıtının kurulumunu yapacağız. Bu öncü konumumuzu önümüzdeki yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Gayemize giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının akabinde 2023 yılının birinci çeyreğinde birinci akıllı aygıtımız C-SUV pazara çıkacak” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*