Xbox Elite Series 2 – Core Controller Resmen Duyuruldu

Xbox’ın yeni oyun kolu Elite Series 2 – Core Controller, 21 Eylül tarihinden itibaren kullanıcılar tarafından satın alınabilecek.

Microsoft yeni Xbox Elite Series 2 – Core oyun kolunu resmen duyurdu. Standart Elite Series 2’den daha ucuz olan yeni Core kontrol cihazı daha az işlevsellik sunuyor ve alışılmış olan değiştirilebilir bileşenlerden yoksun şekilde piyasaya sürülüyor. Kullanıcıların bunları ayrıca satın alması gerekecek. Yeni Xbox Elite oyun kumandası, 21 Eylül’de piyasaya sürülecek ve yalnızca beyaz renk seçeneği ile satışa sunulacak.

Xbox Elite Series 2 – Core paketinde bir kontrol cihazı, bir USB Type-C kablosu ve bir başparmak butonu ayarlama aracı ile birlikte geliyor. Paketin içerisinde yalnızca bunların bulunuyor olması, cihazı Standart Elite Series 2 cihazından ayıran temel özellik olarak denebilir. Zira, Standart Elite Series 2 oyun kolunun paketinde çok daha fazla özelleştirilebilir parça bulunuyordu. Bu parçaların paketten çıkarılması ile ürünün satın alım fiyatı da düşürülmüş. Böylelikle kullanıcılar, daha ucuz bir oyun kolu satın almak için bu tarz özelleştirilebilir parçalardan feragat etmek durumunda olacaklar.

Geçtiğimiz günlerde Sony de PS5 DualSense Edge oyun kumandasını tanıtarak kişiselleştirilebilir oyun kumandalarını piyasaya sürmeye başlamıştı. Sony’nin yeni oyun kolu, Xbox Elite Series’e benzer şekilde, başparmak çubuklarını değiştirmeye izin veriyor, cihaza arka düğmeler ekliyor, özel düğme yapılandırması sunuyor ve oynanan oyuna bağlı olarak değiştirilebilen kontrol profilleri oluşturmaya olanak tanıyor.

Son olarak Xbox’ın yeni oyun kolunun 21 Eylül’de satışa sunulacağını tekrardan belirtelim. Microsoft’un yeni cihaz için ekstra bir özelleştirme paketini de ücretli bir şekilde satışa sunacağını da ekleyelim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*