Yusuf Yazıcı, Üstün Lig’in tepesini Uğurcan’dan devraldı!

18 milyon Euro’luk piyasa bedelinde düşüş yaşayan Uğurcan Çakır, tepe koltuğunu ekip arkadaşına devretti. 

Trabzonspor’dan Lille’ye transfer olup, eski grubuna 3 yıl mühlet sonra geri dönen Yusuf Yazıcı, Harika Lig’in en kıymetli Türk futbolcusu oldu. Futbol piyasası tahlilleri yapan Transfermarkt’ın, yaz periyodunda alınan transfer teklifleri, kulüplerin ödediği bonservis ve oyuncunun muahede ayrıntıları dikkate alınarak hazırladığı bilgilere nazaran Üstün Lig’deki en kıymetli Türk futbolcusu listesinde Yusuf Yazıcı, 17 milyon Euro piyasa kıymetiyle doruğa oturdu.

UĞURCAN KOLTUĞU YUSUF’ DEVRETTİ

Güncellenen bilgilerde, yeni dönemde Üstün Lig’e katıldıktan sonra piyasa bedelini koruyan Yusuf Yazıcı’yı, 1 milyon Euro kıymet kaybıyla 15 milyon Euro’ya gerileyen Altay Bayırdır ile 1 buçuk milyonluk kayıpla kıymeti 15 milyon Euro olan Kerem Aktürkoğlu takip etti. Trabzonspor’un başarılı eldiveni Uğurcan Çakır da, 18 milyon Euro olan piyasa pahasında 3 milyon Euro’luk kayıp yaşayarak doruktaki yerini ekip arkadaşı Yusuf’a kaptırarak dördüncü sıraya geriledi.

Üstün Lig’deki en bedelli Türk futbolcular listesinde Trabzonsporlu Abdülkadir Ömür de, 10 buçuk milyon Euro’luk bedellerini koruyarak Ferdi Kadıoğlu’nun akabinde altıncı sırada yer aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*