Zincir markette dehşet anları

Olay, dün saat 21.40 sıralarında Kemalreisoğlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, cadde üzerinde bulunan bir zincir market şubesine gelen bir kişi, elinde bulunan silahı kasiyere doğrultarak kasada bulunan 2 bin 600 TL parayı alarak kayıplara karıştı. İhbarın akabinde olay yerine gelen polis grupları, kamera imajlarını inceledi. Şahsın bir gün öncede markete keşif maksatlı geldiği öğrenildi.

Alanya Asayiş Ofis Amirliği gruplarınca yapılan saha ve kamera araştırması sonucunda kuşkulu şahsın Alanya Saray Mahallesi’nde bulunan bir restorandan edinilen kamera imgelerinden çıkan eşkâller doğrultusunda araştırmalar yapıldı. Kuşkulu şahsın B.K. isimli şahıs olduğu, şahsın 30 Mayıs günü İstanbul’dan Alanya ilçesine geldiği ve olayı gerçekleştirdiği, şahsın Saray Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda bulunan bir araç kiralama firmasından motosiklet kiraladığı öğrenildi.

Saray Mahallesi Güzelyalı Caddesi 100. Yıl parkında görülen şahıs, gruplar tarafından kısa müddette yakalandı.

‘ROLL ON’ DA ÇALMIŞ

Yapılan üst aramasında 1 adet seri numarası kazınmış tabanca, 8 adet 9×19 milimetre çapında fişek ve marketten almış olduğu koltukaltı ‘roll on’ ele geçirildi.

Şahıs gerekli süreçler için Alanya Asayiş Ofis Amirliğine intikal ettirilerek, adliyeye sevk edildi. B.K. tutuklanarak Alanya kapı cezaevine gönderildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.