AK Parti’nin Ankara ve İzmir adayı belli oluyor

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının da açıklanacağı tanıtım toplantısı başladı.

ATO Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17’si büyükşehir 48 belediye başkan adayını daha kamuoyuna duyuracak. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayının ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın olması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan adayları illerin alfabetik sırasına göre sahneye çağıracak. Programda ilk kez çalınacak şarkılara da yer verilecek. Bu kapsamda başkent için “Ankara Ankara canım başkentim” dizelerinin yer aldığı özel bir şarkı hazırlandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programa, AK Parti MYK ve MKYK üyeleri, bazı kabine üyeleri, milletvekilleri ile AK Parti ve MHP İl Başkanları katıldı. Erdoğan kürsüye gelerek konuşmasına başladı ve açıklanacak adaylara başarılar diledi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

7 VİLAYETİMİZ DIŞINDAKİ TÜM BÜYÜKŞEHİR VE İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARIMIZI İLAN EDİYORUZ: Aziz milletim, kıymetli Ankaralılar, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. 81 vilayetimizin tamamındaki teşkilat mensuplarımıza selamlarımı iletiyorum. Her birinize teşekkür ediyorum. Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifak’ında olan belediyeleri tekrar ezici oranla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Sandıkta bize verilen her oyun bedelini üzerimizde hissederek aşkla çalışacak farkımızı ortaya koyacağız. Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız MHP’nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı ilan ediyoruz.

20 ŞUBAT’A KADAR…: Cumartesi gününden itibaren İstanbul’dan başlayarak ilçe adaylarımızı tanıtacağız. Kendini şehirlere adayacak adaylarla seçimlere hazırlanıyoruz. 30 Ocak’ta da seçim beyannamemizi sunacağız. Aday listeleri en geç 20 Şubat’ta verilmesi gerekiyor. Bu tarihe kadar adaylarımızı belirleyip seçim kampanyamızı yapmaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx