Bakan Tunç’tan Çağlayan açıklaması: 34 gözaltı var!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısına yönelik açıklamalarda bulundu. 

Bakan Tunç’un açıklamalarından satır başları:

Çatışma sırasında 4 vatandaşımız yaralandı, vatandaşlarımızdan birisi vefat etti. 2 polisimiz yaralandı, sağlık durumları iyi. Yaralılara Allah’tan şifa diliyorum. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 

Burada kahraman polisimizin dikkatli davranmasıyla facia önlenmiş oldu.  Daha önce de Çağlayan’da bir terör girişimi olmuştu. Savcımız odasında şehit olmuştu. Bugün de belki aynı emeli gerçekleştirmek isteyen teröristler etkisiz hale getirildi. Ben milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. 

34 GÖZALTI VAR 5 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Sayın Cumhurbaşkanımız ve İçişleri Bakanımız da olayı yakından takip ediyor. 

Şuanda adli soruşturma tüm detaylarıyla beraber devam ediyor. Soruşturma 5 cumhuriyet savcısı ve bir başsavcıvekili koordinasyonunda devam ediyor. Şu anda 34 gözaltı var.

TERÖRDEN ALDIKLARI CEZALAR

Etkisiz hale getirilen erkek terörist 2004 yılında terörden ceza almış ve 15 yıl cezasını çekmiş biri. Diğer kadın terörist yine terör örgütü üyeliğinden davası Yargıtay’da devam eden birisi, o da 4 yıl 2 ay cezaevinde tutuklu kalan birisi. Ablası ve kardeşinin de bugün bu adliyede ağır ceza mahkemesinde duruşması söz konusuydu. 

“BÜYÜK BİR TERÖR EYLEMİ ENGELLENDİ”

Teröristler kapıdan girebilseydi belki orada daha büyük bir terör saldırısı yapacaklardı. 

Burada büyük bir terör eylemi önlenmiş oldu. Polislerimiz yaralanmaları pahasına bunu yaptılar. 

Adli soruşturma çerçevesi içinde değerlendirilecek şeyler. Bu teröristlerin önceki durumları, nerelerde kimlerle irtibatta oldukları incelenecek. Bunlarla irtibatta olduğu düşünülen 34 kişi gözaltında. Bu terör eylemiyle bağlantılı olan kişiler elbette ortaya çıkarılacaktır. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx