Beşiktaş yeni başkanını seçiyor

Beşiktaş’ta Ahmet Nur Çebi başkanlığındaki yönetim kurulunun olağanüstü seçimli genel kurul kararı almasının ardından başlayan süreç bugün sona eriyor.

BJK Emlakjet Spor Salonu’nda bugün gerçekleştirilen kongrede Hasan Arat ile Serdal Adalı, başkanlık yarışı veriyor. Saat 10.00’da başlayan genel kurulda başkan adaylarının programlarını takdim etmelerinin ardından oy kullanımına geçilecek.

Kongre üyelerinin oy kullanabilmesi için 21 sandık kuruldu. Genel kurulda 21 bin 219 üye oy kullanabilecek. Genel kurul üyeleri Hasan Arat için turuncu, Serdal Adalı için de beyaz renkte basılan oy pusulalarını kullanacak.

İkisinin de üçüncü adaylığı

Beşiktaş’ta başkan adayları Hasan Arat ile Serdal Adalı, 3. kez başkanlık için mücadele ediyor. Arat, onursal başkan Süleyman Seba’nın son döneminde başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Hasan Arat, 2000 ve 2002’deki kongrelerde Serdar Bilgili’nin gerisinde kalarak başkanlığa seçilemedi. Adalı ise Yıldırım Demirören ve Fikret Orman döneminde yönetici olarak görev yaptı. Serdal Adalı, 2013’te Fikret Orman, 2019’da ise Ahmet Nur Çebi ile girdiği başkanlık yarışını kazanamadı.

Çebi koltuğu devrediyor

Beşiktaş Kulübü, bugünkü genel kurulda 35. başkanını seçecek. Siyah-beyazlı kulübün tarihindeki 34. başkanı olarak 20 Ekim 2019’da göreve gelen, 29 Mayıs 2022’deki olağan seçimli genel kurulda ikinci kez başkan seçilen Ahmet Nur Çebi, bugün koltuğunu yeni başkana devredecek. Bu sezon futbol takımının kadro planlaması ve sergilediği kötü performans nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen Çebi, 3 yıllık görev süresi dolmadan olağanüstü seçimli genel kurula gitme kararı almıştı.

İki başkan adayının yönetim kurulu listesinde şu isimler yer alıyor:

Serdal Adalı

Metin Keçeli, Hakan Daltaban, Uğur Fora, Orhan Özalp, Ufuk Akçiğit, Çağatay Abraş, Kaan Kasacı, Aykan Aydın, Atilla Bingöl, Melih Aydoğdu, Hazal Kalkavan Karahan, Mustafa Mollaoğlu, Mahir Kaplan

Hasan Arat

Hüseyin Yücel, Cüneyt Sezgin, Onur Göçmez, Yalçın Ayaydın, Mete Vardar, M. Kaan Şakul, Altın Mimir, Feyyaz Uçar, Işıl Zeybek, Ekrem Keçoğlu, Kadir Kılıç, Çağlayan Tuğal, Bünyamin Burak Aslan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir