Gökhan Zan’dan Lütfü Savaş’a: O profesör arkadaşın kim, Özat değil mi?

Gazeteci Fatih Altaylı’nın programına konuk olan Gökhan Zan, 6 Şubat depremi ve Hatay’daki duruma ilişkin soruları yanıtladı. Zan, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a depremde çöken Emlakbank konutlarındaki altı binasında 370 kişi öldüğü müteahhit Mehmet Özat’la ilişkisini sordu.

“En çok kızgınlığınız Lütfü Savaş’a mı?” sorusuna cevaben Zan, “Ya da diğer emlak konutlarının sahipleri, müteahhitleri… Sen demedin mi; ‘Ben villada oturuyorum’ daha geçen bir kanalda yapılan röportajda Sayın Lütfü Savaş… ‘Ben konteynerde kalıyorum’ dedin, buna Hatay halkı zaten inanmıyor. Ama bir başkasına inandırdın mı onu bilemem Hatay halkının dışında. Diyor ki bir villan vardı diye soruldu kendisine sordular; bir arkadaşımın dedi, profesör bir arkadaşımın. Soruyorum ben şimdi Lütfü Savaş’a… O profesör arkadaşın kim açıklasana. Özat değil mi? Özat’lar Ankara’da iki tane Antakyalı kadınımızın AVM’de yakaladığı adam değil mi? Onu söylesene sayın Lütfü Savaş. Niye söylemiyorsun? İsyanımız işte bu yüzden” ifadelerini kullandı.

Antakya’daki Emlak Bank Konutları’nın firari müteahhidi Mehmet Özat, Ankara’da bir AVM’de depremzedeler tarafından fark edilerek yakalanmıştı.

Zan konuşmasının devamında, “‘Ben hiçbir şey yapmadım, kendimde bir sorun bulmuyorum’ diyor. Kendini çok aklanmış, çok rahat görüyor. Neyin rahatlığı ya? Biz bu kadar isyan ederken sen bu kadar rahat davranamazsın. Bu yüzden Hatay halkı istemiyor, bu yüzden istemiyoruz” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx