GTA 6 Fragmanı Yayınlandı, İşte Çıkış Tarihi

Rockstar Games’in Kasım ayında resmileştirdiği ve Aralık ayında paylaşacağını açıkladığı GTA 6 fragmanı sonunda yayınlandı. Ancak olduğundan erken…

Hatırlarsanız 1 Aralık Cuma günü Rockstar Games web sitesi ve sosyal medya hesaplarından bir gönderi paylaşmış ve yeni GTA oyunu yani GTA 6 fragmanının 5 Aralık’ta, Türkiye saati ile 17:00’da yayınlanacağını açıklamıştı.

Tüm gözler bu akşam saat 17:00’ye çevrilmişken, gece 02:00 sularında bir sızıntı fragman videosu ortaya çıktı. Söz konusu video, bu zamana kadar yayınlanan fake fragman videolarından oldukça farklıydı ve sansürler içeriyordu. Evet, bu kez sızan fragman gerçek fragmandı…

Rockstar Games, hızlı bir karar alarak sızan fragmanın beklentiyi düşüreceği kaygısıyla saat 17:00’de yayınlanması gereken fragmanı 02:15 civarında yayınlamak zorunda kaldı. Böylece fragmanı bekleyen milyonlarca kişi için de büyük bir sürpriz yapılmış oldu.

Lafı daha fazla uzatmadan sizi GTA 6 fragmanı ile baş başa bırakalım.

1 yılı aşkın bir süredir GTA 6 ile ilgili sızıntılar gelmeye başlamıştı. Özellikle oyunun geliştirme aşamasındaki görsel ve videolarda evli bir çift üzerine odaklanan hikayeyi öğrenmiştik. Fragmanda da bu karakterleri görüyoruz, ancak epey değişmiş görünüyorlar.

Ayrıca oyunun Vice City’de geçeceği ve hatta Los Santos’u da içereceği konuşuluyordu. Oyunun Vice City’e odaklandığı da fragmanla birlikte doğrulanmış oldu. Los Santos ile ilgili detaylarında diğer fragmanlarda ortaya çıkması bekleniyor.

Ve evet, nihayet o tarihi tam net bir tarih olmasa da öğrendik: GTA 6, 2025’te çıkış yapacak. Çıkış tarihiyle ilgili sadece yıl bilgisi edinmiş olsak da platformlarla ilgili hiçbir detay paylaşılmadı. Yani oyunun GTA 5’te olduğu gibi ilk aşamada sadece konsollara mı özel olacağı henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir