Ricky Rubio: Akıl sağlığı sorunlarım vardı

DHA

5 Ağustos 2023’te aldığı kararla mental problemler nedeniyle basketbola ara verdiğini açıklayan Ricky Rubio, iyileşme sürecinde Ocak 2024’te ile antrenmanlara çıkmaya başladı.

Katalan ekibinin 6 Şubat 2024’te yeniden kadrosuna kattığını duyurduğu tecrübeli oyuncu, kulüp yetkililerinin de olduğu bir basın toplantısı düzenleyerek yaşadığı süreci anlattı.

“Akıl sağlığı sorunlarım vardı”

Barcelona kulübüne ve İspanya Federasyonu’na yaşadığı süreçte kendisine destek oldukları için teşekkür ederek sözlerine başlayan Rubio, şu şekilde konuştu:

Barcelona soyunma odası beni inanılmaz bir şekilde kabul etti, bana saygı duyulduğunu hissettim. Aileme ve arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum, yalnız olmadığımı hissettim. Yaşadığım süreçte kronik stres geliştirdim ve bunu düzeltmek için zamana ihtiyacım vardı. Depresyon ve anksiyete bozukluğu gibiydi. Akıl sağlığı sorunlarım vardı. Top yeniden elimde ve umarım çok keyif alırım.

“Daha fazla düşünmek istemiyorum”

Sezonun geri kalan bölümüyle ilgili de düşüncelerini aktaran İspanyol oyuncu, şu açıklamada bulundu:

Daha fazla düşünmek istemiyorum. Gün gün ilerleyeceğim. Bu sezondan da keyif alabilmek istiyorum. Her şeyi güzelleştirmek için elimizden geleni yapacağız. Net bir hedefim var; basketboldan keyif almak ve takımın belirlediği hedeflere ulaşmasına yardımcı olmak heyecanlıyım.

“Barcelona için harika bir gün”

Barcelona Kulübü Başkanı Joan Laporta ise yaptığı açıklamada, şu şekilde konuştu:

Barcelona için harika bir gün. Yönetim kurulumuz adına, seni tekrardan Barcelona’da görme isteğimizi yerine getirdiğin için sana teşekkür etmekj istiyorum. Basketbola olan bağlılığını ve sevgini gösterdin. Gülüşün gözlerimizi kamaştırıyor.

Ricky Rubio, Barcelona’da yeniden 9 numaralı formayı giyecek.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx