Rusya’da inşa edilecek Kazan Marina yat limanı yatırımcıları arasında Türk iş insanları Güven Dündar ve Murat Vural da var

Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnikhanov, Kazan Marina’ya talip yeni yatırımcıları Tataristan’da karşıladı. Bu şirketler, 330 odalı aile otelleri, bir restoran, bir çocuk eğlence merkezi, bir set ve merkezi bir meydanı olan yat limanı inşa edecekler

Rusya Laishevo’da inşa edilecek Kazan Marina tesisi, daha fazla yatırımcıya ev sahipliği yapacak. Geçtiğimiz haftasonu, Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Chernyshenko’nun Tataristan Cumhuriyeti’ne yaptığı ziyaret sırasında, Tourism.RF Corporation, Laishevo Yacht Club LLC ve Kamskaya Riviera Management Company LLC arasında bir anlaşma imzalandı.

DOKUZ YATIRIM LOTUNDAN BEŞİ HAZIR

Yeni tatil köyüne yatırım yapmak isteyenler için dokuz yatırım lotu oluşturuldu ve bunlardan beşi halihazırda faaliyette. Turistik altyapının geliştirilmesi 15.5 milyar ruble (yaklaşık 5 milyar 40 milyon 298 bin 455 Türk Lirası) tutarında finanse edilecek ve destekleyici mühendislik altyapısının oluşturulması için 5.5 milyar (yaklaşık1 milyar 680 milyon 99 bin 485 Türk Lirası) ruble daha tahsis edilecek.

YATIRIMCILAR KİM VE NE İNŞA EDECEKLER?

Yatırımcılardan biri olan Yacht Club “Laishevo”, “üç yıldız” kategorisinde 120 odalı aile otellerinin yanı sıra bir yat kulübü ve bir marina kurmayı taahhüt ediyor. Toplam yatırım miktarı 3,5 milyar rubleden fazla.

Diğer bir yatırımcı olan ve Laishevo Yat Kulübü’nün yüzde 33’üne sahip olan Ilya Popov, aynı zamanda Moskova’da Novy Arbat’ta kayıtlı Kama Riviera Management Company LLC’nin de yüzde 33’üne sahip.

Kamskaya Riviera Yönetim Şirketi, toplam 3 milyar rublenin üzerinde bir yatırımla arsayı devralıyor. Proje kapsamında aile otelleri, üç yıldız kategorisinde 210 odalı bir otel kompleksi, bir konaklama merkezi, bir çocuk eğlence merkezi, setler, bir restoran ve bir merkez meydan inşa edilecek.

Güven Dündar

LİSTEDE İKİ TÜRK YATIRIMCI DA VAR

Marina’nın yatırımcıları arasında Türk iş insanları da bulunuyor. Kamskaya Riviera Management Company LLC’nin yüzde 22’si ANT Development’ın yönetici ortağı Güven Dündar’a ait. Diğer yüzde 11’lik pay ise Türkiye Garanti Bankası A.Ş.’nin iştiraki olan Garanti Bankası Moscow’un eski Genel Müdürü Murat Vural’a ait.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx