Vedat Işıkhan: Normal şartlar altında bire on verim alabileceğimiz ekonomik ve sosyal politikalarımız var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu’nun (TESK) aylık istişare toplantısına katıldı.

DHA’nın haberine göre, toplantıda konuşma yapan Vedat Işıkhan, “Ahilik kurumu, milli değerlerimizin, milletimizin dayanışma, birlik, beraberlik ve yardımlaşma çabalarının ete kemiğe bürünmüş halidir. Şunu çok iyi biliyoruz ki, esnaflık bizim kültürümüzde sadece bir meslek grubunun adı değildir. Esnaf aynı zamanda; toplumun aynası, alın terinin, emeğin, helal kazancın ve toplumsal sorumluluğun da bir tezahürüdür” dedi.

AK Parti iktidarı öncesinde esnaf ve sanatkarların zor günler yaşadığını, sıkıntılı dönemlerden geçtiğini söyleyen Işıkhan, hükümet olarak her daim kalıcı çözümler üretme ve sağlıklı işleyen bir sistem inşa etme gayreti içerisinde olduklarını savundu.

‘ŞARTLAR NE OLURSA OLSUN VATANDAŞIMIZIN REFAHINI TEMİN ETMEK ÖNCELİKLİ GÜNDEMİMİZ’

Bakan Işıkhan, son yıllarda yaşanan afetler, korona virüsü (Covid-19) salgını ve küresel mali krizler yaşandığını belirterek, şöyle devam etti:

“Normal şartlar altında bire on verim alabileceğimiz ekonomik ve sosyal politikalarımız, tüm dünyanın içerisinde bulunduğu olağanüstü şartlar sebebiyle sekteye uğrasa da asla yolundan şaşmıyor ve ilkelerinden taviz vermiyor. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarı ise bizim en önemli ilkelerimizin başında geliyor. Şartlar ne olursa olsun, esnafıyla, işçisiyle, işvereniyle, emeklisiyle, çalışanıyla yediden yetmişe, büyük ve güçlü Türkiye hedefimize yürürken bizlere yoldaşlık yapan her bir vatandaşımızın yüzünü güldürmek, refahını temin etmek bizim öncelikli gündemimiz olmuştur. Bu anlamda ne müreffeh Türkiye’nin mimarları esnaflarımızı, ne de ömrünün en verimli yıllarını ülkemiz için çalışarak katma değer üreterek geçirmiş emeklilerimizi asla göz ardı edemeyiz ve yok sayamayız.”

‘BUNDAN SONRA DA DESTEKLERİNİZİ ARTTIRARAK DEVAM ETTİRMENİZİ İSTİRHAM EDİYORUM’

“Tüm badirelere rağmen istikrarla gelişen ekonomimiz, çalışma hayatımıza, istihdama ve ticaretimize de yansıyor” diyen Vedat Işıkhan, “Bu gelişmelerde en büyük pay hiç kuşkusuz; ülkesinin istikbaline ve milletinin refahına ömrünü adamış Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuna inanan, her türlü iç ve dış saldırı karşısında milli bir duruşla politikalarımıza destek veren esnaflarımızındır. Bu anlamda TESK, üye sayısı, kapsamlı faaliyetleri bakımından ülkemizin en önde gelen ve en aktif kuruluşlarından birisidir. TESK’in kıymetli yöneticileri ve üyelerine, tüm esnaf ve sanatkarlarımıza, ülkemizin kalkınmasına yaptıkları büyük katkılardan dolayı, şükranlarımı sunuyorum. Türkiye’nin yerli ve milli üretim politikalarından rahatsız olanlara en güzel cevabı; daha çok çalışarak, daha çok üreterek sizler verdiniz. Kalkınma ve gelişmişlik, güç birliğini gerektiriyor. Bu noktada sizlerden bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerinizi arttırarak devam ettirmenizi istirham ediyorum. Biz devlet olarak hep buradayız, yanınızdayız” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir